Mitek częścią grupy Berkshire Hathaway

Mitek Industries na świecie

Od 2001 roku firma jest częścią holdingu Berkshire Hathaway. Jego założycielem i prezesem jest najbardziej znany inwestor na świecie – Warren Buffet, znany z niezwykłej zdolności inwestowania w przedsiębiorstwa o ogromnych możliwościach rozwojowych.

 

Międzynarodowa grupa przedsiębiorstw

Mitek - nie tylko dachy

MiTek Industries to głównie branża prefabrykowanych konstrukcji z płytkami kolczastymi lecz nie tylko. Grupa obejmuje także kilka innych znaczących przedsiębiorstw m.inn.:

AEGIS METAL FRAMING jest jednym z największych na świecie dostawców systemów wiązarów i paneli z zimnowalcowanych profile stalowych. Są one przeznaczone dla obiektów handlowych, mieszkalnych i użytku publicznego. Najbardziej znanym systemem są profile „Ultra Span” cieszące się dużą popularnością nie tylko w Ameryce lecz również w RPA i w innych krajach afrykańskich,

HARDY FRAMES jest wyspecjalizowanym producentem lekkich cienkościennych profili stalowych dla stężeń i usztywniania paneli ściennych.

HOHMANN and BARNARD jest firmą z 79 letnią tradycją produkującą i dystrybuującą metalowe systemy łączników do ścian murowanych jak również szereg elementów łączących i wzmacniających. Ponadto oferta firmy obejmuje bardzo szeroką gamę artykułów dla budownictwa tradycyjnego (kotwy do murów, wzmocnienia dl betonu, wzmocnienia sejsmiczne, wiązania do ścian itd.)

USP STRUCTURAL CONNECTORS  jest częścią Mitek Industries od roku 2011. Jest to drugi pod względem wielkości w Stanach Zjednoczonych producent okuć ciesielskich. Jego oferta obejmuje ponad 3000 artykułów sprzedawanych głównie w USA i Kanadzie. Wśród jego klientów można wymienić amerykańską sieć ponad 1745 supermarketów budowlanych “LOWE’S”. Jest to największy klient grupy Mitek na świecie.

TBS ENGINEERING Ltd z Wielkiej Brytanii jest częścią holdingu MiTek. Produkuje od 1967 roku automaty produkcyjne dla produkcji akumulatorów. Firma ma 2 zakłady w Anglii i jeden w USA. Producenci prawie wszystkich fabrycznie dostarczanych akumulatorów do samochodów jak Honda, Ford, VW, BMW, Fiat itd. używają jedną lub więcej maszyn z TBS. Większość średnich i dużych systemów UPS działających na świecie ma komponenty wytwarzane na maszynach z tej firmy.