Nowe możliwości technologii płytek kolczastych

Belki stropowe POSI

Technologia  “posi” łączy w sobie lekkość materiału konstrukcyjnego – drewna z mocnym łącznikiem stalowym. Tak powstają uniwersalne belki “posi”, tworzone w oparciu o łącznik stanowiący połączenie płytki kolczastej ze stalowym krzyżulcem. . To rozwiązanie pozwala uzyskiwać elementy nośne do większych rozpiętości niż belki z litego drewna.

Belki posi mają szeroka powierzchnię podparcia co ułatwia prace wykończeniowe przy stropach i ogranicza kurczenie się. Konstrukcja stropowa jest dokładnie zaprojektowana wraz ze wszelkimi detalami. Wszystko to sprawia, że spada liczba poprawek na budowie i usuwania wad.

Więcej informacji na temat technologii “POSI”
www.stropymitek.pl 

Główna zaleta belek POSI

Łatwość poprowadzenia instalacji

Podstawową zaletą konstrukcji stropowych z belek “posi” jest łatwość poprowadzenia instalacji. Dużą oszczędność czasu pracy daje otwarta przestrzeń w obrębie belek. Jest to przestrzeń do wykorzystania przez hydraulików, elektryków, firmy instalujące wentylację mechaniczną. Swoją pracę wykonają dużo szybciej a czas to pieniądz.

W przeciwieństwie do belek ze średnikiem z płyty OSB nie ma tutaj ograniczeń co do maksymalnych wymiarów otworu. Instalacje mogą być poprowadzone przy samej podporze. W trakcie użytkowania zapewniają łatwy dostęp rewizyjny w trakcie eksploatacji.

Elastyczność

Projektowane pod potrzeby

Elastyczność w projektowaniu jest podstawą technologii posi. Głębokość, długość i szerokość mogą być dostosowane do bardzo zróżnicowanych wymagań.  Dodatkowo bogactwo możliwych zamocować belek daje możliwość użycia podparcia optymalnego dla danego projektu.

Belki posi mogą mieć docinane zakończenie poprzez wbudowanie elementu/deski z litego drewna, co jest uwzględniane w obliczeniach. Takie rozwiązanie daje 130mm zapasu na każdym końcu belki dla docięcia na placu budowy.

Belki stropowe mogą być stosowane pojedynczo lecz coraz większą popularnością cieszą się kasety stropowe “posi”. Podstawową ich zaletą jest zwiększenie tempa prac na placu budowy.