Światowy lider technologii płytek kolczastych

Firma Mitek Industries

MiTek Industries jest międzynarodową grupą przedsiębiorstw. Firma powstała w połowie ubiegłego wieku i jest światowym liderem w zakresie prefabrykacji konstrukcji z litego drewna łączonych płytkami kolczastymi. Mitek sam nie wykonuje tego typu konstrukcji lecz jest dostawcą stosowanej przy ich projektowaniu i wytwarzaniu technologii. Tworzy ją zintegrowany system, którego głównymi składnikami są:
a) łączniki do drewna (płytki kolczaste i okucia ciesielskie),
b) specjalistyczne oprogramowanie,
c) maszyny (przede wszystkim piły oraz prasy).

Wyposażamy zakłady wiązarów

Na wszystkich kontynentach

Centrala Mitek Industries mieści się w USA, gdzie jest największy na świecie rynek zbytu na płytki kolczaste. Drugim niezwykle istotnym dla branży regionem jest Australia i Nowa Zelandia. Ponadto Mitek działa na kontynencie afrykańskim (z zakładami i główną siedzibą w RPA) oraz w Azji. W Ameryce Południowej posiadamy dynamicznie rozwijający się oddział w Brazylii. Od ponad 40 lat firma działa w Europie. Główna siedziba tej części Mitek mieści się w brytyjskim Birmingham.

Poza Wielką Brytanią firma jest obecna w tych krajach, gdzie konstrukcje dachowe z litego drewna znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym jak i na obiektach o dużych rozpiętościach. Jest to przede wszystkim północna i zachodnia część Europy. Mitek ma swoje placówki we Francji, Belgii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Polsce, Łotwie, Rumunii, Czechach i Rosji. W Europie działa 4 zakłady łączników oraz 2 centra programistyczne.

Światowa strona Mitek Industries– www.mii.com