Polski oddział Mitek Industries rozpoczął swoją działalność w 2001 roku. Firma ma swoją siedzibę w Legnicy. Stąd prowadzona jest dystrybucja płytek kolczastych jak również doradztwo dla licencjobiorców oprogramowania.
Na potrzeby polskich producentów prefabrykowanych konstrukcji z płytkami kolczastymi została opracowana krajowa wersja programu „RoofCon/TrussCon”. Jest ona w pełni zgodna z obowiązującymi w Polsce normami. Aktualnie, z uwagi na przejściowy okres obowiązywania norm konstrukcyjnych, oprogramowanie pozwala na wykonywanie obliczeń zarówno według nowej normy europejskiej „Eurokod” jak też i poprzedniej PN-B-03150.

MiTek w Polsce-01

Zrzut z ekranu programu „TrussCon”–wybór normy do projektowania     

Mitek organizuje cykliczne konferencje i szkolenia z zakresu technologii płytek kolczastych. Są one przeznaczone tak dla producentów wiązarów jak i dla projektantów, architektów, inwestorów oraz studentów

 
MiTek w Polsce-02
Jedna z konferencja dla biur projektowych   

Mitek Industries jest w Polsce wyłącznym przedstawicielem największego skandynawskiego dostawcy maszyn i kompletnych linii do produkcji domów szkieletowych – szwedzkiej firmy RANDEK-BAUTECH AB ( www.randek.com).

MiTek w Polsce-03

Jedna z najpopularniejszych w Polsce maszyn RANDEK – stół do paneli ściennych BS20