Gdzie wysłać zapytanie ofertowe, prośby o wyceny? 
Mitek Industries Polska nie wykonuje wiązarów, lecz jest dostawcą technologii a mianowicie systemu opartego na 3 komponentach: łącznikach, maszynach i oprogramowaniu.
Same konstrukcje dachowe produkują klienci Mitek – zakłady prefabrykacji.
Aby uzyskać wycenę konstrukcji dachowe należy skierować swoje zapytanie bezpośrednio do nich. Pełny aktualny wykaz znajduje się na stronie internetowej Mitek – patrz zakładka “Kontakt”..

Kiedy należy zamawiać wiązary ?
Z uwagi na sezonowość prac w budownictwie warto zamówić więźbę 2-3 miesiące przed planowanym montażem. Jest to szczególnie istotne w okresie ostatnich miesięcy roku, gdy mogą występować dłuższe okresy oczekiwania na realizację zamówień.

Czy można zastąpić płytki kolczaste w wiązarach sklejką lub płytkami do gwoździowania ?
Nie. Użycie innych łączników wymaga sporządzenia całkiem nowego projektu konstrukcji.

Czy można kupić same wiązary bez montażu ?
Tak. Zakłady wiązarów sprzedaje prefabrykowaną konstrukcję z montażem lub bez.

Dlaczego więźba powinna być wykonana z suszonego drewna ?
Celem suszenia jest doprowadzenie drewna w krótkim czasie do 18% wilgotności. Najlepiej, gdy ten proces odbywa się specjalnych komorach, w kontrolowanej temperaturze. Takie drewno nie będzie pękać i skręcać się, po zamontowaniu w konstrukcji dachu. Jest dużo bardziej odporne na grzyby, pleśnie i owady (temperatura zabija żywe komórki). Miejscowe wady drewna ujawniają się w trakcie suszenia i są odrzucane przez sortera po wyjęciu z komory. W innym przypadku problem wystąpiłby dopiero w zmontowanej konstrukcji.
Wymóg stosowania suszonego drewna w więźbie nabrał znaczenia zwłaszcza w ostatnich latach. Dawniej dom budowano latami i tarcica miała czas, aby wyschnąć. Obecnie dąży się do jak najszybszego zbudowania domu i niejednokrotnie mokre drewno zostaje zamknięte z obu stron. Wilgoć przenika do wełny mineralnej obniżając wartość izolacyjną. Powstają idealne warunki do rozwoju grzybów i pleśni. Płyty kartonowo-gipsowe zamocowane do konstrukcji z mokrego drewna mogą pękać i tworzyć szczeliny.